Three Counties - 9 June - Judge: Mrs Sue Bird (Bridus)
BEST OF BREED
Ch Nellbrook Mystification JW
Mrs N EDWARDS
Dog CC
Ch Diotima From The Heart For Gildenmede
Mrs D GLASSPOOL
Res Dog CC
Nellbrook Unexpected For Pyesbridge Jw
Miss D MOLLOY
Bitch CC
Ch Nellbrook Mystification JW
Mrs N EDWARDS
Res Bitch CC
Willowmead Alice Blue Gown JW
Miss K S MOORHOUSE
Best Puppy
Barbudo Back On Track
Mr E & Mrs C WESSON
Minor Puppy Dog - Entries: 6 Abs: 0
1st
Barbudo Back On Track
Mr E & Mrs C WESSON
2nd
Edenborough Edge of Glory
Miss J M CARTER & Miss S J HOLMES
3rd
Navillus Rainbow Shadow
Miss E SULLIVAN
Res
Labooshar Lord Wellington
Miss K BARTON & Mr A FELTON
VHC
Menander Moonlight
Mr W & Mrs J FINCH
Puppy Dog - Entries: 4 Abs: 1
1st
Navillus Rainbow Shadow
Miss E SULLIVAN
2nd
Snowmead Storm's Ransom
Mrs L ROPER-SANDS
3rd
Labooshar Lord Wellington
Miss K BARTON & Mr A FELTON
Junior Dog - Entries: 11 Abs: 2
1st
Brenriga Wrapped In Gold for Zoesta
Mr M & Mrs S FOOKS
2nd
Thornsky Moondance
Ms H KOCHANOWSKI
3rd
Bendale Extra Special
Miss A E G WILDING
Res
Sammara Over The Moon
Mr D & Mrs S COLLINS
VHC
Brimblebec Blue Blazer
Mrs C CHARLESWORTH & Mr R McCAWLEY
Yearling Dog - Entries: 4 Abs: 0
1st
Brenriga Wrapped In Gold for Zoesta
Mr M & Mrs S FOOKS
2nd
Bendale Extra Special
Miss A E G WILDING
3rd
Kilfinan Country Knight
Mr A & Mrs C BURSCOUGH
Res
Fraglestone Forristar
Mrs N J EMMINGHAM
Graduate Dog - Entries: 7 Abs: 3
1st
Subessen Echoes Of Power Jw
Mrs S E BOWDEN & Miss C E BOWDEN
2nd
Bendale Extra Special
Miss A E G WILDING
3rd
Kilfinan Country Knight
Mr A & Mrs C BURSCOUGH
Res
Fraglestone Forristar
Mrs N J EMMINGHAM
Post Graduate Dog - Entries: 6 Abs: 4
1st
Carbow Cosmic Creation
Mrs B M KNIGHT
2nd
Subessen Echoes Of Peace
Mrs F A PETERSEN
Limit Dog - Entries: 10 Abs: 4
1st
Nellbrook Unexpected For Pyesbridge Jw
Miss D MOLLOY
2nd
Breaksea G I Blues
Mrs D MAGNALL
3rd
Dajue's the Basie Legend
Mr W & Mrs J FINCH
Res
Romalia Resolution
Mr R E & Mrs M A FLETCHER
VHC
Thingamebob My Guy
Mr & Mrs GILBERT
Open Dog - Entries: 3 Abs: 1
1st
Ch Diotima From The Heart For Gildenmede
Mrs D GLASSPOOL
2nd
Ch Bumbleridge's Naughty 'n' Nice JW ShCM
Mrs S M NICHOLLS-WARD
Minor Puppy Bitch - Entries: 5 Abs: 1
1st
Pattishawl Just The One To Cheryshd
Mrs S J RITCHIE
2nd
Edenborough Marry the Night
Miss J M CARTER
3rd
Highglade Angel Of Dreams
Mr & Mrs C A KITCHEN
Res
Highglade Winter Bellarina
Mrs W E LEE-FINGLAS
Puppy Bitch - Entries: 2 Abs: 0
1st
Pandoralaine Radiant Star
Mr P & Mrs E P FOSTER
2nd
Greenybabes Princess Evie
Mr A HOLLIS
Junior Bitch - Entries: 8 Abs: 1
1st
Nellbrook Imagination JW
Mrs N EDWARDS
2nd
Sengalas Breaking Dawn For Clovabrae
Mrs C STEAD & Mrs A MAY
3rd
Bendale Sweet Georgia Brown
Miss A E G WILDING
Res
Barbudo Xmas Eclipse At Emazenridge
Mrs C & Mr M GRIGGS
VHC
Thornsky Foxtrot To Mintaria
Miss J HORNE
Yearling Bitch - Entries: 7 Abs: 1
1st
Firstprizebears Jackie O avec Snikkles JW (Imp)
ATKINS Mr G & CHARLES Mrs C
2nd
Bendale Sweet Georgia Brown
Miss A E G WILDING
3rd
Bargemon Isadora JW
B M & C M CANTY
Res
Barbudo Xmas Eclipse At Emazenridge
Mrs C & Mr M GRIGGS
VHC
Kirstancourt Kaleidoscope
Mr M & Mrs S HOLDEN & Lady K TENNEAR
Graduate Bitch - Entries: 4 Abs: 0
1st
Firstprizebears Jackie O avec Snikkles JW (Imp)
Mr G ATKINS & Mrs C CHARLES
2nd
Subessen Echoes of Love at Pastraka JW
Mr T E & Mrs A M COLWELL
3rd
Bendale Sweet Georgia Brown
Miss A E G WILDING
Res
Potterdale Blue Pearl
Mrs B GOODYER & Mrs J LEWIS
Post Graduate Bitch - Entries: 10 Abs: 4
1st
Woodacre Thyme To Beguile JW
Mrs S CARTER & Mrs J PALMER
2nd
Otterswish Olympia
Mrs C HARDY
3rd
Saskyadu Musical Magic
Mrs S EVANS
Res
Jaroca Sea Spray At Fraglestone
Miss P BROOKS & Mr S GRUNDY
VHC
Potterdale Blue Pearl
Mrs B GOODYER & Mrs J LEWIS
Limit Bitch - Entries: 13 Abs: 2
1st
Willowmead Alice Blue Gown JW
Miss K S MOORHOUSE
2nd
Sammara Moonlight Shadow
Mrs S O'BRIEN
3rd
Potterdale Eclipse Jw
Mr G & Mrs C STEAD & Mrs J LEWIS
Res
Elemark Guelder Rose
Mrs F M RICHARDS
VHC
Bumbleridge's Morning Mist
Mrs S M NICHOLLS-WARD
Open Bitch - Entries: 8 Abs: 1
1st
Ch Nellbrook Mystification JW
Mrs N EDWARDS
2nd
Can Ch Chetcote Renaissance For Kilfinan
Mr A & Mrs C BURSCOUGH
3rd
Willowmead Kayla
Miss K S MOORHOUSE
Res
Breaksea Amazing Grace For Caldermist JW
Mrs A & Mr G PEDDER
VHC
Ch Claudalla Jenny Wren JW ShCM
Mr J & Mrs M E HARKIN